Home PISALI O NAS....
PISALI O NAS... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 05 sierpnia 2011 11:44

Poniższa strona zawiera część publikacji na temat Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej  i Kameralnej "Varmia Gaudet et Cantat" w Ramsowie oraz wpisy pozostawione przez gości i uczestników w Złotej Księdze Koncertów.

 

 

ROK 2013-  VI EDYCJA LETNICH KONCERTÓW MUZYKI WOKALNEJ I KAMERALNEJ

Ramsowo, 17.08.2013

Zespół - kwartet muzyczny NUOVO serdecznie dziękujemy za wyjątkowo ciepłe przyjęcie nas, miła atmosferę i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz na koncertach w tak miłym towarzystwie. Przyłączam się do podziękowań za zaproszenie, bardzo serdeczne przyjęcie nas i naszych interpretacji ;-).

NUOVO i Basia Pirogowicz (Złota Księga Koncertów)

 

Ramsowo, 10.08.2013

Zespół wokalny IMPREVISTI wykonał w Ramsowie najdłuższy koncert w swojej dotychczasowej karierze, wielokrotnie bisował, a teraz bardzo dziękuje organizatorom i niezrównanej publiczności!

IMPREVISTI (Złota Księga Koncertów)

 

Ramsowo, 03.08.2013

Zagrać w tak wspaniałej akustyce i dla takiej publiczności było dla nas ogromną przyjemnością. Dziękujemy za gościnę. Gratulujemy organizatorom pięknego festiwalu.

T.O.A.B. (Złota Księga Koncertów)

 

Ramsowo, 27.07.2013

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie nas w Ramsowie podczas festiwalu Varmia Gaudet et Cantat. Wspaniałe spotkanie, wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie. Dziś potrzeba więcej takich miejsc. Trwajcie, bądźcie .... Z gorący pozdrowieniem

OCTAVA ensemble  (Złota Księga Koncertów)

 

Wielkie słowa uznania, gratulacje za pomysł i wykonanie, za ciepło i serdeczność jaka z Państwa bije. Oby Wam nigdy tego zapału i ciepła nie zabrakło ... . Dziękujemy bardzo serdecznie.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Wipsowo, Nadleśniczy Nadleśnictwa Mrągowo (Złota Księga Koncertów)

 

Ramsowo, 20.07.2013

Móc tu w przepięknym kościółku w Ramsowie wystąpić - to dla nas wielki zaszczyt, wyróżnienie i przyjemność. Dziękujemy za tak liczne przybycie i pozytywną energię od wszystkich słuchaczy, za wsparcie duchowe ks. Zbigniewa, za gościnność wspaniałą, dziękujemy Państwu Lilianie i Janowi Połowianiukom za zaproszenie nas na inauguracyjny koncert tego lata. Mamy nadzieję, że występ pozostawił miły ślad w sercu i pamięci.

Małgorzata Godlewska, Ewa Wankiewicz (Złota księga Koncertów)

 

Serdecznie dziękuję za VI już rok duchowej uczty muzycznej. Dzisiejszy koncert Pani Małgorzaty Godlewskiej będę pamiętał przez następne lata (jak Bóg da). Serdeczne pozdrowienia organizatorom.

Marek Szter wraz z żoną (Złota Księga Koncertów)

 

Gratuluję dobrej organizacji, wyśmienitego wyboru wykonawców, świetnej atmosfery - to dla ducha i wyśmienitości dla ciała.

Aleksander Wrzosek (Złota Księga Koncertów)


Serdecznie dziękujemy za wspaniały koncert, ciepłe przyjęcie i wyjątkowo pozytywne emocje. Życzymy samych sukcesów i liczymy na dalsze spotkania w tym cudownym gronie.

Julia Karlova (Złota Księga Koncertów)

 

Ramsowo, 20.07.2013

To piękna uroczystość inaugurująca VI edycję Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej i Kameralnej Varmia Gaudet et Cantat, występ Pani Godlewskiej to coś wspaniałego, to ponadczasowe wydarzenie w Gminie Barczewo. Gratuluję Pani Dyrektor Organizacyjnej i Dyrektorowi Artystycznemu. jesteście super- super organizatorami - proszę o więcej.

Lech Jan Nitkowski (Złota Księga Koncertów)

 

 

ROK 2012- V EDYCJA LETNICH KONCERTÓW MUZYKI WOKALNEJ I KAMERALNEJ

 

Ramsowo, 18.08.2012

Zespół Pro Musica Antiqua składa gorące podziękowania za wspaniały koncert w ramach Festiwalu w uroczym Ramsowie oraz za wspaniałe przyjęcie.

Pro Musica Antiqua (Złota Księga Koncertów)

 

 

Dziękujemy za cudowne koncerty w Ramsowie A.D. 2012

Andrzej i Ania (Złota Księga Koncertów)

 

 

Ramsowo.18.08.2012

Ramsowo-wielki wieczór, wspaniały koncert. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Dziekujemy.

Zdzisław i Mirosława Kondratowicz, Warszawa (Złota  Księga Koncertów)

 

 

 

Ramsowo, 11.08.2012r.

Ogromnie się cieszę, że mogłem zagrać utwory mojego Ojca na organach i fortepianie. Ludzie naprawdę potrzebują tej pożywki kulturalnej. Bardzo mi się podoba Ramsowo, a szczególnie ten piękny, zabytkowy kościół, a poza tym "ten bratni lud warmiński".

J. Nowowiejski   (Złota Księga Koncertów)

 

 

Cieszę się bardzo, że mogłam wystąpić podczas festiwalu w Ramsowie z moim ojcem Janem Nowowiejskim. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i niezapomnianą atmosferę.

B. Nowowiejska  (Złota Księga Koncertów)

 

 

Serdecznie dziękuję za miłe przyjęcie na koncercie w Ramsowie. Cieszę się, że kolejny raz mogłam mieć przyjemność zaśpiewać dla tak uroczej publiczności i po raz kolejny uczestniczyć w tak wspaniałej uroczystości.

E. Alchimowicz- Wójcik

 

 

Dzięki Waszym koncertom i tym pięknym spotkaniom stajemy się lepsi.

Wdzięczni jak zawsze K. i M. Szter

 

Wiele dobra i radości życzymy mieszkańcom Ramsowa i okolic!

B.Somerschaf i Kairos   (Złota księga Koncertów)

 

 

Wielkie dzięki za piękny koncert i wspaniałą gościnność gospodarzy i organizatorów Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej i Kameralnej.

4 sierpnia 2012r.                                                     Teresa i Ryszard Wagner (Złota Księga Koncertów)

 

 

28 lipca 2012 w Ramsowie

Z wielką przyjemnością wpisujemy się do tej księgi- dzięki wspaniałej publiczności grało się nam bardzo dobrze a dzięki Paniom i Panom, którzy przygotowali posiłek, mogliśmy się podelektować  prawdziwym jedzeniem. Dziękujemy.

Kwartet smyczkowy wydziału sztuki UWM w Olsztynie Zbigniew Ciucias,Tomasz Jabłoński, Dorota Michalska,Krzysztof Koziatek (Złota Księga Koncertów)

 

 

Jesteśmy pod wrażeniem zarówno sprawnością organizacyjną jak i poziomem artystycznym Festiwalu w Ramsowie. Stali bywalcy

Krystyna Targosz, Grażyna Andrulonis, Krzysztof Targosz z Olsztyna   (Złota Księga Koncertów)

28.07.2012.

 

 

21.07.2012

Serdecznie dziękujemy za cudowne przyjęcie, wspaniałe śpiewanie publiczności, białe róże i białego pieska ;-). Marzymy o ponownym spotkaniu

Dancerye                   Wanda Laddy, Paweł Iwaszkiewicz,Mirosław Feldgebel i Paweł Muzyka   (Złota Księga Koncertów)

 

 

Spędziliśmy wspaniałe popołudnie w kościele w Ramsowie przy dźwiękach dawnej muzyki w wykonaniu zespołu Dancerye. To wielka dla nas przyjemność być tu razem z mieszkańcami Ramsowa i nie tylko

Ramsowo,  21.07.2012 Ewa i Andrzej Mrozowscy (Złota Księga Koncertów)

 


Ramsowo,14.07.2012

Drugi raz w pięknym i gościnnym nad wyraz Ramsowie. Dziękujemy za nadzwyczajne przyjęcie, serce i znakomity odbiór naszej muzyki. Mamy nadzieję na jeszcze...   Kochamy Was

Spirituals Singers Band   (Złota Księga Koncertów)

 

Jest to dla mnie niezwykły zaszczyt i przyjemność uczestniczyć i piąty raz brać udział w niezwykłej uczcie muzycznej. Niezwykli mieszkańcy Parafii Ramsowo jestem niezwykle dumna, że 2 lata mojego życia mogłam spędzić z Wami. Z miłością dla Ramsowa

Krystyna Szter (Złota Księga Koncertów)

 

Ramsowo,14.07.2012r

W imieniu samorządu barczewskiego wyrazy uznania oraz podziękowanie za doskonale zorganizowaną  "ucztę muzyczną".

Lech Jan Nitkowski,Mirosława Jasińska,Dariusz Jasiński, Jolanta Chlubicka, Zbigniew Chlubicki

(Złota Księga Koncertów)

 

Pod ogromnym wrażeniem muzycznej uczty i serdeczności organizatorów będę Waszym ambasadorem w dalszej realizacji koncertów.

Ramsowo 14.07.2012                                                                Sławomir Chlebuś  (Złota Księga Koncertów)

 

 

 

 

ROK 2011- IV EDYCJA LETNICH KONCERTÓW MUZYKI WOKALNEJ I KAMERALNEJ

 

(...) Jeśli podjęliście się tak wspaniałego dzieła rozśpiewania parafii, to niech ten śpiew służy Waszemu zbawieniu - cokolwiek czynisz, czyń roztropnie  i patrz na koniec.

Ramsowo, 14.08.2011                                              Ks. Jacek Zieliński (Złota Księga Koncertów)

 

 

Serdeczne podziękowania za zaproszenie na uroczyste zakończenie IV edycji Koncertów Letnich Muzyki Wokalnej i Kameralnej "Varmia Gaudet et Cantat" składają członkowie zespołu kameralnego PRO MUSICA ANTIQUAw składzie:

Józef Frakstein - bas -baryton

Leszek Szarzyński - flet

Jerzy Szafrański - obój

Roman Kuźniak - fagot

Jesteśmy pod  wielkim wrażeniem organizacji koncertu, wspaniałych ludzi jak i rzesz melomanów.Świątynia urzekła nas swoim barokowym wnętrzem.

Ramsowo, 14 sierpnia 2011 (Złota Księga Koncertów)

 

Szanowni Państwo,

miałem dzisiaj okazję uczestniczyć w finałowym, kończącym IV edycję spotkań koncertowych.Była to prawdziwa uczta, święto muzyki i wspaniałe miejsce w którym się ten koncert odbywał. Podziwiam zwłaszcza zaangażowanie organizatorów, społeczności lokalnej. Wierzę, że impreza będzie się rozrastała, trzymam kciuki i deklaruję pomoc w organizacji kolejnych koncertów.

Ramsowo, 14.08.2011, Janusz Cichoń (Złota Księga Koncertów)

 

 

Toruński Kwartet Dęty Blaszany "Copernicus" bardzo serdecznie dziękuje za tak ciepłe przyjęcie, życzy wielu wspaniałych sukcesów i kolejnych ciekawych inicjatyw!!!

Pozdrawiamy gorąco!

Ramsowo, 13.08.2011r. (Złota Księga Koncertów)

 

 

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie do Ramsowa, wspaniałą organizację naszego pobytu i koncertu.Gorące serca publiczności i wspaniałe przyjęcie koncertu. Cudowny wieczór po koncercie. Czego jeszcze trzeba? Powrócić do Was!

Ramsowo,06.08.2011, Spirituals Singers Band (Złota Księga Koncertów)

 

Dziękujemy za gorące przyjęcie. Życzymy dalszych sukcesów i jak najdłuższej kontynuacji w tak wspaniałej atmosferze.

Ramsowo, 06.08.2011 Mirosława Jasińska, Janusz Sturlis,Teresa Sturlis, Dariusz Jasiński

(Złota Księga Koncertów)

 

Dziękuję za wzruszenie, inspirację i emocje, które towarzyszyły dzisiejszemu koncertowi w Ramsowie. Gratuluję, że potraficie Państwo zjednać ludzi w słusznej sprawie. Trzymam kciuki i obiecuję wspierać Letnie Koncerty w Ramsowie.

Urszula Pasławska Wicemarszałek Województwa, 06.08.2011 (Złota Księga Koncertów)

 

Warmia śpiewająco

W Ramsowie rozpoczęły się Letnie Koncerty Muzyki Wokalnej i Kameralnej "Varmia Gaudet et Cantat".Jest to już 4 edycja imprezy organizowanej wspólnie przez parafię pw. śś. Andrzeja i Rocha w Ramsowie oraz Stowarzyszenie Rolniczo-Kulturalno-Oświatowe"Teleinfo"w Niedźwiedziu. -Znajdujemy się w małej miejscowości, warmińskiej wsi, w niedużej, ale jakże pięknej barokowej świątyni i właśnie tu za chwilę ma się rozpocząć wielka impreza kulturalna.Nie boję się użyć tego słowa. Już teraz z całą odpowiedzialnością chcę powiedzieć, że czwarta edycja to wykonawcy najwyższej klasy światowej - mówił dyrektor artystyczny festiwalu Janusz Połowianiuk. Koncerty odbywają się w wakacyjne soboty o 19.00 w kościele w Ramsowie.

(Posłaniec Warmiński 24l ipca 2011, nr 29/75)

 

 

IV edycja Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej i Kameralnej w Ramsowie

Koncert rewelacyjny, gratuluję organizatorom, p.Dyrektor Eleonorze Mańkowskiej, p.Janowi Połowianiuk- Dyrektorowi Artystycznemu. Występ zespołu AFFABRE CONCINUI inaugurujący IV edycję Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej i Kameralnej w Ramsowie to niesamowita uczta dla wszystkich słuchaczy. Gratuluję i dziękuję. Jesteście wielcy.

Lech Jan Nitkowski  Burmistrz Barczewa (Złota Księga Koncertów)

 

Ramsowo, 16.07.2011

Dziękujemy za piękne przyjęcie. Gratulujemy wspaniałej publiczności.

Affabre Concinui (Złota Księga Koncertów)

 

"IL CANTO" zaczął od studiowania założeń twórców i filozofów renesansowych, których główne postulaty to dążenie do doskonałości i współpraca między ludźmi. Reakcje publiczności w Ramsowie utwierdzają nas w przekonaniu, że podążamy w dobrym kierunku.

Kameralny Zespół Wokalny "IL CANTO", Ramsowo23 lipca 2011 (Złota Księga Koncertów)

 

 

W dniu dziesiejszym doznaliśmy po raz kolejny wspaniałej uczty duchowej. Koncert IL CANTO wzniósł nas na wyżyny pozytywnych emocji. Serdeczne dzieki twórcom Warmia Gaudet et Cantat.

Ramsowo, 23 lipca 2011r.                              Krystyna Szter, Marek Szter (Złota Księga Koncertów)

 

Dziś doznaliśmy prawdziwej uczty duchowej na niwie muzycznej słuchając i podziwiając zespół  IL CANTO w oprawie przepięknego kościółka barokowego.Dzięki za takie działania, które wywołały łezkę w oku i uśmiech na twarzy. Cudowni artyści i organizatorzy (...)

23.VII.2011r. Ramsowo Kr.J. Laddy (Złota Księga Koncertów)

 

 

Wspaniała publiczność, wspaniali organizatorzy, piękne miejsce, cudny kościół. Tak zapamiętamy Ramsowo i takie wrażenia zawieziemy do Murowanej Gośliny, do Poznania, do Wielkopolski.  Wielkie podziękowania za zaproszenie i gościnę.

Żeński Chór "Canzona-Absolwent", Chór Kameralny "Canzona"Murowana Goślina i dyrygent Elżbieta Wtorkowska

Ramsowo, 30 lipca 2011 (Złota Księga Koncertów)

 

 

ROK 2010 - III EDYCJA LETNICH KONCERTÓW MUZYKI WOKALNEJ I KAMERALNEJ

 

Ramsowo, 15.08.2010

Jesteśmy po ogromnym wrażeniem wspaniałej atmosfery koncertu oraz tej przepieknej świątyni. Myslami będziemy tu zawsze wracać zachowując piekne wspomnienia.

Maria Kotewicz, Wiktor Żołnierek (Złota Księga Koncertów)

 

Szanowni organizatorzy i mieszkańcy parafii Ramsowo!

Po raz kolejny jestem pod nieodpartym wrażeniem koncertów, które organizujecie. Wasza praca dowodzi, że nasze wsie zamieszkują WSPANIALI LUDZIE gotowi nieść na swoich barkach misję wobec wspólnoty. Dziękuję za to, życząc wielu sił i kolejnych sukcesów.

15.08.2010r,                  Marek Szter Zastępca Burmistrza Barczewa (Złota Ksiega Koncertów)

 

 

Ogromnie cieszę się ,że mogłem wystąpić w Ramsowie na organach i na fortepianie i dziekuję bardzo za to miłe i gorące przyjęcie. Warmia jest mi zawsze bardzo bliska!

Ramsowo, 14.08.2010r.                            Jan Nowowiejski( Złota Księga Koncertów)

 

 

14.08.2010

Serdecznie dziekujemy za miłą atmosferę i gorące przyjęcie.

z uszanowaniem Ewa Alchimowicz-Wójcik, Ewa Wankiewicz (Złota Księga Koncertów)

 

 

07.08.2010

Serdecznie dziekujemy za zaproszenie do Ramsowa. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę koncertu, doskonałą organizację i tak ciepłe i szczodre przyjęcie! życzymy Państwu wielu kolejnych wspaniałych festiwali z nadzieją, iż zespół nasz będzie miał okazję jeszcze zawitać w uroczym Ramsowie.

Gorące podziękowania od Kwartetu Smyczkowego The Strings (Zlota Księga Koncertów)

 

 

31 lipca 2010r.

Śpiewajcie Bogu Naszemu Śpiewajcie! śpiewajcie Królowi Naszemu Śpiewajcie!

Serdeczne dzięki za zaproszenie i spędzony tutaj czas! Dużo błogosławieństwa Bożego dla dalszej działalności. Dziekujemy!

Chór "Oktoich" Wrocław  (Złota Księga Koncertów)

 

 

Piękne spotkanie, piękne modlitwy, piekny prawosławny śpiew... Dziękuję za zaproszenie na szczególne modlitewne spotkanie. Jestem wdzięczny Bogu, że zostałem wyróżniony wspólnie z wszystkimi uczestnikami w przepięknym kościele w Ramsowie. Dziekuję Panu Dyrektorowi prof. Janowi Połowianiukowi oraz wszystkim  (...)  w osobach organizatorów. Dziękuję Wam Kochani. Niech Bóg wspiera wasze piękne myśli i błogosławi.

Ramsowo, 31.07.2010                                                                     Ks.Aleksander Szełomow

Dziekan kombatantów, byłych więźniów politycznych oraz oficerów rezerwy Wojska Polskiego wyznania prawosławnego.                                                                           (Złota Księga Koncertów)

 

W tym pamiętnym dniu 17 lipca koncert -Stabat Mater konkurował z rocznicą bitwy pod Grunwaldem, myslę że szala zwycięstwa przechyliła się na naszą stronę........ Bardzo było miło śpiewać przed tak wspaniałą publicznością.

Dzięki !                                                                  J.Stefańska  (Złota Księga Koncertów)

 

 

Ramsowo,17.07.2010

Niezapomniane chwile, które nam dano przeżyć, pozostaną w nas na długo. Cenna inicjatywa dla społeczeństwa lokalnego mająca wpływ na kulturę życia. Z gratulacjami

Krystyna Mańkowska  (Złota Księga Koncertów)

 

 

Ramsowo, 17.07.2010

Niezapomniane przeżycie, zaduma, którą jeszcze raz przeżyję w domu - wspaniały chór, a na zewnątrz gra świerszczy i pianie kogutów.

Paweł Jaszczuk (Złota Księga Koncertów)


 

ROK 2009 - II EDYCJA LETNICH KONCERTÓW MUZYKI WOKALNEJ I KAMERALNEJ

 

16.08.2009

Wszystkiego Bożego! Takiej Polski,którą reprezentuje Wasza działalność dzisiaj szczególnie nam brakuje ... Bóg zapłać!

Michał,Zosia,Grażyna Kulenty (Złota Księga Koncertów)

 

 

08.08.2009

Cieszymy się z kolejnego już zaproszenia do udziału w Festiwalu. Dziękujemy za przemiłe przyjęcie.Życzymy by Festiwal się rozwijał i zyskiwał coraz wyższą rangę oraz na stałe wpisał się w polski letni kalendarz koncertowy.

Barbara Tritt, Aleksandra Terefenko,Szymon Tritt, Cezary Nowakowski (Złota Księga Koncertów)

 

 

18.07.2009

Dziękuję za wspaniałą atmosferę i gościnność! Ramsowo pozostanie na zawsze w mej pamięci.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Marcelina Russak (Złota Księga Koncertów)

 

18.07.2009

Było mi bardzo miło wystąpić w gronie wspaniałych artystów. Dziękuję za wyróżnienie.

Marek Stępniak (Złota Księga Koncertów)

 

 

ROK 2008 - I EDYCJA LETNICH KONCERTÓW MUZYKI WOKALNEJ


08.2008

(...) Dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.Wielka to dla nas radość i piękne przeżycie artystyczne koncertować w tak cudownym kościółku i miejscu historycznym. Po raz  pierwszy i myślę, że nie ostatni tu jesteśmy?...

Pozdrawiają artyści scen polskich

Bogusław Morka, Andrzej Płonczyński, Ewelina Hańska,Wiesław Bednarek, Kinga Morka i chór Bel Canto

(Złota Księga Koncertów)

 

 

01.08.2008

Pro Forma ma non troppo! Zdrowie Koncertu!

(Złota Księga Koncertów)

 

 

26.07.2008

Atmosfera przeuroczej Parafii, gościnnośc i serdeczność Ks.Proboszcza zostaną na zawsze w naszej pamięci.

Ewa Alchimowicz-Wójcik, Lucyna Żołnierek  (Złota księga Koncertów)

 

 

19.07.2008

" Śpiewnik domowy" to koncert prezentujący pieśni , które od wieków umilały ludziom długie wieczory.Ten wieczór będziemy długo pamiętać, bo w Ramsowie czuliśmy się jak w domu. Dziękujemy za zaproszenie, życzymy samych udanych koncertów.

Marta Lawrance, Tadeusz Czechak (Złota Księga Koncertów)

 

 

Ramsowo,06.07.2008

"TAM DOM, GDZIE SERCE TWOJE"

Dziękujemy za gościnność, cudowną atmosferę, uśmiechnięte twarze, wspólne doznania oraz radość muzykowania. (...)

Z wyrazami wdzięczności  słuchacze Podyplomowego Studium Emisji Głosu w Bydgoszczy

(Złota Księga Koncertów)

 

 


 

 

 

  

Poprawiony: niedziela, 12 października 2014 14:02